Najnowsze aktualnosci

Celem prowadzonej terapii w pracowni artystycznej jest rozwijanie aktywności twórczej oraz podnoszenie sprawności manualnej uczestników.

Podejmowane są oddziaływania z zakresu  muzykoterapii, która  obejmuje m.in. improwizacje instrumentalne i ruchowe, terapię śpiewem, ćwiczenia auto-orientacji i koordynacji psychoruchowej, koncentracji uwagi i orientacji przestrzennej.

W ramach funkcjonowania pracowni powstał szereg spektakli- zarówno z repertuaru klasycznego jak również współczesnych form teatralnych. Poprzez grane role podopieczni doświadczają różnych emocji, przełamują bariery w kontakcie z widzem, pokonują własne obawy i czują  satysfakcję z bycia docenianym.

Do pracowni uczęszczają osoby o zamiłowaniach artystycznych, co owocuje pracami z zakresu malarstwa, decoupage, itp.  Twórczość artystyczna poprawia  komunikację, umiejętności interpersonalne i organizacyjne, uczy też systematyczności i cierpliwości. a w efekcie rozwija umiejętności zawodowe. Każdy uczestnik może brać udział w zajęciach odpowiadających jego zdolnościom i zainteresowaniom.

Nad właściwym przebiegiem terapii zajęciowej czuwa instruktorka Katarzyna Czajkowska.