Najnowsze aktualnosci

ra01Pracownia rękodzieła artystycznego jest zbliżona do poprzedniej pracowni plastycznej z tą różnicą iż istnieje tu większy nacisk na tworzenie przedmiotów artystycznych, które mogą nawiązywać do tradycji ludowej, lub różnych stylów artystycznych. Pracownia rękodzieła artystycznego jest także miejscem edukacji i reaktywacji zapomnianych sztuk i technik rękodzielniczych. To tu uczestnicy mogą zapoznać się i nauczyć a następnie doskonalić tradycyjne rzemiosło artystyczne lub ludowe.  Przy wsparciu instruktorów w miarę posiadanych predyspozycji, własnych zdolności, oraz posiadanej ekspresji wykonują przepiękne ręcznie robione arcydzieła ze sznurka, włóczki, skóry i innych materiałów

ra07Mimo iż mamy do czynienia z rękodziełem artystycznym terapia w tej pracowni również daje uczestnikom możliwość wyrażenia własnych przeżyć, które są trudne do przekazania w słowach a czasami gestach. Czasami najlepszym przekazem jest wyraz artystyczny w postaci przedmiotu wykonanego ręcznie i z sercem. 

Pracownia rękodzieła to także miejsce dla 10 uczestników, pod bacznym okiem dwu instruktorek terapii zajęciowej Honoraty Tomczak i Anety Trasiuk.