Najnowsze aktualnosci

p01Twórczość jest nieodłącznym i niezbywalnym atrybutem ludzkiego istnienia. Każde działanie ma znamiona tworzenia, niezależnie od tego, czy dotyczy spraw codziennych (domu, rodziny, itp.), zawodowych czy artystycznych. Potencjał twórczy, w tym artystyczny  drzemie w każdym z nas. Niezależnie od tego czy jest młody, stary, zdrowy, niepełnosprawny, czy jest kobietą lub mężczyzna. Wszystko zależy od okoliczności życia, czy będą uwolnione i wykorzystane dla samego twórcy lub innych osób.

Ta forma terapii daje uczestnikom możliwość wyrażenia tych przeżyć, które są trudne do przekazania w słowach. Pozwalają na odreagowanie emocji i napięć. Niekiedy mają charakter swobodnej ekspresji, która daje możliwość na własną inwencję twórczą. Uczestnicy korzystają z różnorodnych materiałów, narzędzi i pomocy np.: płótna, papieru, modeliny, bibuły. Wykorzystują różnorodne techniki od szkicowania poprzez rysowanie, malowanie, wycinanie, klejenie do lepienia z gliny, masy solnej i papierowej oraz zdobnictwa. W ramach zajęć wykonują także biżuterię z modeliny, tkaniny figurki i kompozycje z masy solnej, ozdoby, stroiki świąteczne, kompozycje z suszonych kwiatów, malują obrazy a także tworzą je z resztek tkanin, skóry, gałązek, szyszeczek.

Pracownia swoją działalnością obejmuje 10 uczestników, a właściwy przebieg terapii zajęciowej zapewniają  instruktorzy: Edyta Fabijańska, Justyna Kosz