Najnowsze aktualnosci

W dniu 21 listopada na poprawę jesiennego nastroju wybraliśmy się do kina w Ostrowi Mazowieckiej na bajkę ,, Rodzina Addamsów”. Śmiech na sali i zadowolenie świadczyły o tym, że bajka się podobała. Humory naszych uszestników znacznie się poprawiły i w dobrych nastrojach opuściliśmy kino po czym udaliśmy się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Strażacy pełniący dyżur tego dnia przywitali nas z uśmiechami i opowiedzieli o swojej pracy. Nasi uczestnicy poznali wyposażenie wozów strażackich, które używane jest podczas ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków. W trakcie spotkania opowiedzieli nam ciekawostki związane z ich pracą zawodową. Zobaczyliśmy jak wygląda strój bojowy, narzędzia i urządzenia wykorzystywane podczas akcji ratunkowych oraz zaprezentowano zjazd strażaków po rurze strażackiej.

Zwiedzanie zakończyliśmy pamiątkowym wspólnym zdjęciem. Dziękujemy strażakom za bardzo miłe przyjęcie i umożliwienie poznania niebezpiecznej i bardzo ważnej pracy strażaka.