Najnowsze aktualnosci

Bębny zrobione. Pałki gotowe. Muzykowanie czas zacząć. 
Rumba o korzeniach afro-kubańskich była niegdyś tańczona i wyśpiewywana w portach Hawany i Matanzas. Jej rytm wystukiwano na pudłach po przywożonych towarach, na skrzynkach po rybach i wszystkich innych konstrukcjach, z których można było wydobyć dźwięk. Uczestnicy projektu „Warsztaty dźwięku” wykorzystali plastikowe wiadra i zwykłe patyki, aby muzykować w rytmie rumby. Fachowo zostały wykonane membrany, które powinny przetrwać największą ekspresję i ozdobiono instrumenty tak, aby każdy z nich miał swój indywidualny charakter. Zabrzmiały kubańskie rytmy i pałki poszły w ruch (Dorota Frasunkiewicz). 

Projekt pt.: „Spersonalizowany program edukacji kulturowej” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Warsztaty Dźwięku – Kubańska Rumba

Warsztaty Dźwięku – Kubańska RumbaBębny zrobione. Pałki gotowe. Muzykowanie czas zacząć. Rumba o korzeniach afro-kubańskich była niegdyś tańczona i wyśpiewywana w portach Hawany i Matanzas. Jej rytm wystukiwano na pudłach po przywożonych towarach, na skrzynkach po rybach i wszystkich innych konstrukcjach, z których można było wydobyć dźwięk. Uczestnicy projektu „Warsztaty dźwięku” wykorzystali plastikowe wiadra i zwykłe patyki, aby muzykować w rytmie rumby. Fachowo zostały wykonane membrany, które powinny przetrwać największą ekspresję i ozdobiono instrumenty tak, aby każdy z nich miał swój indywidualny charakter. Zabrzmiały kubańskie rytmy i pałki poszły w ruch (Dorota Frasunkiewicz). Działania realizowane są w ramach Spersonalizowanego Programu Edukacji Kulturowej finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego

Opublikowany przez OREW Przystań Kostry Noski Wtorek, 18 grudnia 2018