Najnowsze aktualnosci

„Uniwersytet Malucha w Kostrach Noskach” to pomysł na wspólne spędzanie czasu rodzin z dziećmi w wieku 0-3 lata oraz ich rodzeństwa. W ramach Uniwersytetu odbyło się 6 warsztatów w budynku naszego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego „Przystań” w Kostrach Noskach. Stowarzyszenie Pomocy Szansa było właśnie partnerem inicjatywy.

Projekt realizowaliśmy w okresie kwiecień – czerwiec 2019 roku. W czasie zajęć wykorzystywaliśmy to co mamy dookoła siebie – w ruch poszła mąka, oliwka, barwniki, groch, fasola, kasze, pianka do golenia! Testowaliśmy, jak bawić się i spędzać czas razem – bez stereotypów i dbając o środowisko. Bawiliśmy się przy muzyce, sami robiliśmy zabawki i wymyślaliśmy zabawy. Wystarczyły koce, plandeka z kolorowymi kółkami, pomalowane puszki, woreczki strunowe, miski, … Powstawały w ten sposób m.in. woreczki sensoryczne, ciecz nienewtonowska, kolorowa sól, mokry piasek, skarby ukryte w żelatynie, wyspy sensoryczne. Uczyliśmy się także przygotowywać zdrowe słodycze i napoje. Pod okiem pani dietetyk Magdaleny Mickiewicz – Kulesza robiliśmy m.in. owsiane pieguski, kulki marcepanowe, jaglane batony a’la bounty, granolę czekoladową, czy koktajl czekoladowy. Robiliśmy także kolaże o bardzo wyjątkowych osobach, wykorzystując to co mamy pod ręką. Czasami po prostu ubrudziliśmy się, tak jak wtedy kiedy w oka mgnieniu nasz 3-latek cały stanął przed mamą w piance do golenia! Jednak uśmiech naszych dzieci wynagradzał wszystko!!!

Projekt realizowany był przez Grupę Nieformalną pod patronem Fundacji Larus. Inicjatywa była realizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej