Najnowsze aktualnosci

 

 

 

PODARUJ SŁONIKA! Pomóż nam znaleźć dom dla słonika Feliksa!

I w ten sposób wesprzeć Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy „Przystań” w Kostrach Noskach (ok. 60 km od Białegostoku). Codziennie przyjeżdża tutaj prawie 40 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną, by uczyć się, wychowywać, spędzać czas z rówieśnikami. Budynek OREW jest po gruntownym remoncie, tak by Wiola mogła jeździć na wózku, Natalka bezpiecznie uczyć się chodzić po schodach, Weronika odpoczywać w Sali Doświadczania Świata od natłoku dźwięków. Koszty remontu starej szkoły na potrzeby OREW były ogromne, wciąż potrzebujemy pomocy finansowej, by to miejsce dla nich utrzymać.

Kim jest Feliks? Feliks ma ogromny apetyt na poznawanie świata. Strasznie dużo o nim słyszał i chciałby zobaczyć go z bliska. Nasz Feliks jest maleńkim słonikiem, więc sam nie może podróżować po świecie. Codziennie patrzy przez wielkie okno w naszym ośrodku na wielki świat i marzy. O czym? O tym, aby poznać zapach kołderki w domu maleńkiego człowieka, o tym aby poczuć, jak wiatr macha jego dużymi uszami, albo o tym jak to jest być przytulonym? A może jak to jest się schować w dziupli? Każdego dnia jego apetyt na marzenia rośnie i rośnie. Jednak jego największe marzenie jest malutkie…

My daliśmy jemu życie: nasi niepełnosprawni podopieczni, pracownicy Stowarzyszenia Pomocy Szansa i zaprzyjaźnieni seniorzy wycięli go z niepotrzebnych już koszul i innych materiałów, w których widzieli to czego inni już nie dostrzegali. Wypełnili mięciutkimi włóknami dodając kilka kropli esencji delikatnego dotyku. Przyszyli guziczkowe oczy, by z cierpliwością mógł odkrywać piękno ukryte w każdym człowieku. Wszyli ogonek, by mógł swoim podróżom nadawać azymut na pomaganie i zaszyli nićmi maczanymi w uśmiechu, by mógł sprawiać radość każdemu, kto go przytuli. Jednak nie jesteśmy w stanie sami pomóc mu w spełnieniu jego najskrytszego marzenia – w poznaniu przyjaciela, który go przygarnie i pokaże świat.

Dlatego pomóż nam znaleźć dom dla słonika Feliksa. Każdy słonik jest niepowtarzalny, bo szyty ręcznie, z różnych materiałów, z dodatkiem różnych guziczków. Nie ma dwóch takich samych. Kiedy już go zabierzesz do siebie do domu, pokaż mu swój świat, wytłumacz czym jest szczęście, gdzie można znaleźć piękno, gdzie mieszka dobro. Pozwól mu towarzyszyć Ci w codziennych obowiązkach, być z Tobą w dobrych i złych chwilach. A pewnego dnia może usłyszysz jak szepce: Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

 

 

JAK PRZYGARNĄĆ FELIKSA?

Słonika Feliksa możesz otrzymać wpłacając na nasze konto darowiznę.

Każde Twoje min. 25 zł to 1 słonik, którego możesz odebrać osobiście w OREW w Kostrach Noskach.

Jeśli wpłacisz min. 29 zł wyślemy go do Ciebie pocztą.

Aktualnie dostępne Słoniki znajdziesz na #podarujSlonika   i w aktualnościach.

Darowizny prosimy wpłacać na konto:

Stowarzyszenie Pomocy Szansa

Witowice 60A

32-250 Charsznica

Konto nr 67 8769 0002 0000 8787 2000 0050 z dopiskiem Darowizna Słonik

Jeśli zamiast darowizny wolisz kupić słonika i otrzymać fakturę, napisz do nas maila na adres mc1@spszansa.pl.

 

Jak można inaczej włączyć się do akcji “Podaruj słonika?

 

 

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 508 716 946 lub mailowo mc1@spszansa.pl

Wpłacając darowiznę z dopiskiem Słonik lub kupując słonika wspierasz  Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy „Przystań” w Kostrach Noskach dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Dziękujemy!