Czym jest ZAZ

Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko to kreatywne i przyjazne miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnością. Powstało w 2004 roku jako jedno z pierwszych miejsc pracy na terenie woj. Małopolskie a pierwsze i jedyne w powiecie Miechowskim.  Wspieramy poprzez umożliwienie zatrudniania osób z niepełnosprawnością. To tu mają przyjazne miejsce pracy, akceptację, rehabilitację oraz wsparcie w trudnych sytuacjach. Pracujemy od poniedziałku do piątku.  Obecnie  Obecnie stale wspieramy i zatrudniamy 36 osób z niepełnosprawnością. Na terenie pow. Miechowskiego jesteśmy największym pracodawcą  zatrudniającym osób z niepełnosprawnościami. To bardzo dobre miejsce odbycia praktyk zawodowych dla osób z niepełnosprawnością w szczególności uczestników WTZ czy uczniów SOSW, OREW, SPdP.

ZAZ Fabriko to prawdziwa fabryka kreatywnych produktów reklamowych, świątecznych, okolicznościowych. Oferujemy także usługi w zakresie sprzątania biur, terenów zielonych, prac biurowych, poligraficznych, retuszu i zdobienia figur gipsowych. Organizujemy warsztaty ceramicznych, decoupage i inne. Realizujemy indywidualne i specjalne zlecenia jak również zamówienia dla firm. Nie boimy się wyzwań.  

Zapraszamy. Dołącz do naszego zespołu.

Działalność ZAZ Fabriko jest finansowana ze środków PFRON, Samorządu Województwa Małopolskiego, dochodu ze sprzedaży wyrobów i usług, darowizn osób indywidualnych, firm oraz grantów. Ty też możesz pomóc przekazując darowiznę pieniężną lub rzeczową. Możesz też nas wspierać poprzez zakup wyrobów i usług  – zapraszamy. Razem tworzymy wspólnych świat dla naszych bliskich.

Produkty i usługi

Przedmiotem działalności ZAZ Fabriko jest rękodzieło artystyczne z zakresu ceramiki i decouopage, odlewów figurek gipsowych. Na tych pracowniach powstają fantastyczne rzeczy takie aniołki gipsowe i ceramiczne, doniczki. Zakład prowadzi stolarnię, na której wykonywane są między innymi lampiony, skrzyneczki, pudełeczka. Odpowiadając na potrzeby rynku Zakład wprowadził usługę pielęgnacji terenów zielonych która cieszy się dużą popularnością na rynku lokalnym. Aby nadążyć za potrzebami rynku ZAZ wprowadził usługę cięcia i grawerowania laserowego oraz druku 3D. Na ploterze wycinane są między innymi topery na tort, piki do wiązanek, różnego rodzaju ozdoby świąteczne jak również wizytówki czy medale. Podstawową grupą odbiorców produktów wykonanych na ploterze laserowym są sprzedawcy pamiątek oraz kwiaciarnie w całej Polsce, jak również osoby fizyczne i firmy.

Prowadzi również warsztaty artystyczne, z ceramiki, decopuage, mydełek zapachowych oraz świec. Oferta ta cieszy się bardzo dużą popularnością szczególnie w przedszkolach i szkołach, jednak kierujemy ją również do firm oraz urzędów.  

Zapraszamy do współpracy.

Chce zostać pracownikiem

Ktoś z Twojej rodziny jest osobą z niepełnosprawnością (znaczny / umiarkowany stopień ) ma skończone 18 lat i chce pracować zadzwoń do nas 413 836  841 lub 660 464 963. Możesz napisać zaz1@spszansa.pl lub przyjechać  do Witowic 60A gmina Charsznica. Pracując w ZAZ Fabriko nie tracisz renty. Obecnie stale wspieramy i zatrudniamy 36 osób z niepełnosprawnością. Na terenie pow. Miechowskiego jesteśmy największym pracodawcą  zatrudniającym osób z niepełnosprawnościami.  

Jeżeli chcesz podjąć stałą pracę oraz chcesz kontynuować Swoją rehabilitację społeczno–zawodową to Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko jest dla Ciebie odpowiednim miejscem. Poza pracą zapewniamy rehabilitację dostosowaną do indywidualnych potrzeb, i.  

My zapewniamy umowę o pracę, dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych potrzeby pracownika, codzienną rehabilitację, integrację, indywidualne wsparcie i pomoc w trudnej sytuacji oraz zespołową pracę w przyjemnej i miłej atmosferze. Każdego pracownika wspieramy w jego rozwoju.

 

Praktyki zawodowe

Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko oferuje możliwość zorganizowania i odbycia praktyk zawodowych dla osób z niepełnosprawnością. Szczególnie zapraszamy podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego,  Szkoły Przysposabiające do Pracy. Praktyki prowadzone są na pracowniach: stolarskiej, ceramiki, decoupage, grawerowania, gipsowej.  

Prowadzone przez nasz zakład praktyki są jedną z form kształcenia umiejętności zawodowych uczestników WTZ oraz uczniów SOSW, OREW SPdP. W trakcie trwania praktyk zawodowych, praktykant zapozna się z zakresem zadań na określonym stanowisku pracy, zdobędzie praktyczne umiejętności pracy na wybranym stanowisku pracy, pozna pracę w zespole. Każdy praktykant będzie mógł także skorzystać z rehabilitacji, która jest prowadzona na miejscu.  

W sprawie praktyk dzwoń 413 836 841 lub  660 464 963. Możesz także napisać zaz1@spszansa.pl. lub po prostu przyjechać Witowice 60A, gmina Charsznica.

 

Inne działania

Kontakt

Stowarzyszenie Pomocy Szansa
Zakład Aktywności Zawodowej Fabriko

Witowice 60A,
32-250 Charsznica

Tel. 413 836 841 

zaz1@spszansa.pl

Jak dojechać

Historia