Najnowsze aktualnosci

IMG_5147-large„Poranny krąg” można określić jako stymulację polisensoryczną, czyli wielozmysłową, według pór roku. Świat jest źródłem podstawowych symboli: żywiołów, barw, zapachów, smaków, odgłosów, wrażeń dotykowych i termicznych, które podporządkowane zostały określonej porze roku. „Poranny Krąg” IMG_5151-largeObejmuje swym zasięgiem wszystkie zmysły człowieka a więc zmysły „bliskie”, tj.: smak, węch, dotyk oraz „dalekie”, tj.: wzrok, słuch. Poprzez zmysły zostaje nawiązana komunikacja z dzieckiem. Zmysły są podstawą rozwoju każdego człowieka, gdyż dostarczają one informacji o otaczającym nas świecie, dzięki temu wpływają na proces uczenia  się i poznawania.

 

IMG_5173-largeGłównym celem jest budowanie poczucia bezpieczeństwa, wzajemnego zaufania i przede wszystkim komunikacji poprzez dostarczanie określonej ilości bodźców sensorycznych.

Metoda ta ma formę zajęć grupowych, dzięki czemu możliwy jest kontakt z rówieśnikami, co pozwala na odbieranie wrażeń płynących z przebywania z innymi podopiecznymi na poszczególnych etapach zajęć. Podchodzimy po kolei do każdego dziecka, więc można powiedzieć, że są to zajęcia indywidualne w grupie. Jest to bycie w grupie, ale nie pozbawione indywidualnego kontaktu z nauczycielem.

IMG_5190