09.08.17

tn_1 Dzień_Lato w Teatrze-123Inni mają wakacje, wypoczywają na plaży, chodzą po górach, zwiedzają. A my? My pracujemy! Właśnie minął pierwszy tydzień naszych teatralnych zmagań. Pierwsze dwa dni przeznaczyliśmy na poznanie się i po prostu wspólną zabawę. Potem trzeba było się wziąć do pracy. Razem z instruktorami poznawaliśmy podstawowe pojęcia związane z teatrem. Pan Michał z Panią Ewą wprowadzili nas w świat ćwiczeń i zadań teatralnych pełnych etiud, improwizacji i fantazji. Pani Dorota ćwiczyła z nami tańce integracyjne, zabawy z terapii tańcem i ruchem, a Pani Sylwia wprowadzała nas w pedagogikę teatru. Pani Żaneta dbała o to byśmy dobrze się razem czuli. Na dodatek trzeba było pomyśleć o występie finałowym, który niedługo będzie miał miejsce. W rytm muzyki słowiańskiej poszły w ruch wachlarze belly dance, chusty i skrzydła Isis. Nie było tak łatwo, ale z każdym dniem praca z woalami stawała się łatwiejsza a nasze ruchy powabne:) Nawet Weronika się zaczęła uśmiechać, Mateusz był w swoim żywiole, a Marek chętnie uczestniczył w zajęciach. Granice nie są już tak zauważalne, inność staje się naszym atutem a uścisk dłoni nie jest czymś niezwykłym. Wystarczy uśmiech, pomoc przy pchaniu wózka, czy po prostu wzięcie za rękę przy schodzeniu po schodach. Niby niewiele, ale dzięki muzyce i zajęciom teatralnym możemy być razem. Zresztą zobaczcie sami:)

 

Zajęcia teatralno – muzyczne są częścią projektu „Teatr życia – od improwizacji po świadomą obecność” realizowanego w ramach programu Lato w teatrze. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest Gmina Nowe Piekuty.

 

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”669″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

             

Poprzedni post:

Nastepny post: