Najnowsze aktualnosci

Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizowany został w Ciechanowcuie po raz trzeci  i nadal cieszy się ogromną popularnością wśród osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin, opiekunów mieszkających na teranie gminy Ciechanowiec, a także ośrodków wsparcia z terenu województwa podlaskiego oraz mazowieckiego. 

19 czerwca społeczność lokalna, przyjaciele i zaproszeni goście wspólnie podkreślili wartość godności osób z niepełnosprawnościami, jednocząc się i zaznaczając jak ważne są to osoby w naszych środowiskach lokalnych. W tym roku uroczystość zgromadziła około 600 osób. Marsz został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Podlaskiego pana Bohdana Paszkowskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego pana Artura Kosickiego,  oraz Starostę Wysokomazowieckiego pana Bogdana Zielińskiego.

Jest nam niezmiernie miło, iż idea cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, a zaproszone placówki z tak wielką chęcią przyjeżdżają do naszego miasta, aby podkreślać istotne wartości jakimi jest szacunek i godność do drugiego człowieka. Nasze spotkanie dało możliwość pochylenia się nad tematem osób z niepełnosprawnościami, skłoniło do refleksji i dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce jak i w naszych lokalnych społeczeństwach. Najważniejszym jednak aspektem spotkania była integracja wielu środowisk stanowiąca o wzajemnej pomocy i solidarności.

Jak co roku mogliśmy również liczyć na sponsorów oraz darczyńców, dziękujemy z całego serca: Panu Dariuszowi Sapińskiemu Prezesowi Zarządu Grupy Kapitałowej Mlekovita, Panu Pawłowi Deniziakowi właścicielowi Masarni „U Pawła”, Państwu Mirosławowi i Krystynie Kobus właścicielom Piekarni „Kobus” w Ciechanowcu, Państwu Tomaszowi i Justynie Ciszkowskim właścicielom Piekarni „Beza” w Ciechanowcu, Panu Łukaszowi Wysockiemu właścicielowi „Piekarni Ciechanowieckiej” oraz Pani Danucie Sierockiej. Bardzo dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Ciechanowiec, które w tym roku przejęły trud przygotowania posiłków dla uczestników Marszu. Serdeczne Podziękowania kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich z Bujenki, Gospodyń Wiejskich z Przybyszyna oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Basiewianki” z Koców Basi.

Placówki Biorące udział w III Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych w Ciechanowcu: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy „Przystań” Kostry Noski, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dołubowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starym Lubiejewie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wylinach Rusi, Warsztaty Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii Św. Trójcy w Hajnówce, Środowiskowy Dom Samopomocy i Dom Pomocy Społecznej w Tykocinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Natura” w Ciechanowcu, Warsztaty Terapii Zajęciowej Bielsk Podlaski, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas w Sokołowie Podlaskim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.