Najnowsze aktualnosci

INTERNETOWY PORADNIK PROZDROWOTNY:

Zapraszamy do lektury naszych poradników prozdrowotnych:

Poradnik nr 1 – Odporność
Poradnik nr 2 – Cholesterol


NADCIŚNIENIE

Czy wiesz jak mierzyć ciśnienie? Podpowiadamy, jak zrobić to prawidłowo. 

Mankiet ciśnieniomierza naramiennego (taki mierzy najdokładniej) należy założyć na prawe lub lewe ramię tak, aby jego dolna krawędź znajdowała się około 2-3 cm nad zgięciem łokciowym. Pod opaskę powinny wchodzić 2 palce. Ramię, na którym odbywa się pomiar, musi znajdować się na wysokości serca (oprzyj je np. na blacie stołu). Pamiętaj! Najnowsze badania donoszą, że warto mierzyć ciśnienie na obu rękach. Jeśli zauważysz różnice w pomiarach, poinformuj o tym lekarza!  

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ciśnienie to zajrzyj do naszego internetowego poradnika prozdrowotnego.

Poradnik nr 3 – Nadciśnienie


CUKRZYCA

Według statystyk w Polsce na cukrzycę chorują ponad 2 miliony osób. Jeśli i ty jesteś w tej grupie, musisz bardziej o siebie zadbać. Oprócz regularnych kontroli lekarskich, twoim priorytetem jest dieta, która nie podnosi gwałtownie poziomu cukru we krwi. Co ciekawe, wcale nie musisz eliminować z menu produktów, które zawierają węglowodany. Trzeba tylko wybierać raczej te, które nie „słodzą” krwi zbyt gwałtownie. Więcej o cukrach „biegnących”, „maszerujących” i „czołgających się” dowiesz się z naszego internetowego poradnika prozdrowotnego

Poradnik nr 4 – Cukrzyca


O diecie cukrzycowej możecie więcej dowiedzieć się z naszego poradnika prozdrowotnego. Wystarczy pamiętać, że prawidłowo skomponowane menu działa jak lek – pomaga utrzymać poziom cukru pod kontrolą. To potwierdzi każdy diabetolog – zamiast objadać się czym popadnie i potem obniżać cukier lekami, lepiej stosować dietę, która po prostu ogranicza skoki glukozy we krwi.  

Poradnik nr 5 -Podstawy diety cukrzycowej


ZAKRZEPICA

Zakrzepica, to jedna z najgroźniejszych chorób. 

Jest przyczyną nawet 50 tysięcy zgonów w Polsce w ciągu roku. Nasi podopieczni wiedzą na jakie objawy zwrócić szczególną uwagę. Każdy z Was może więcej dowiedzieć się na temat tej choroby z naszego internetowego poradnika prozdrowotnego. Zapraszamy do lektury. 

Poradnik nr 6 – Zakrzepica


NADWAGA I OTYŁOŚĆ

Wśród Nas są osoby, które na co dzień borykają się z problemami związanymi z nadwagą lub otyłością. Mamy problem z wejściem po schodach, z wykonywaniem prostych ćwiczeń, z kupnem ubrań, pojawią się także problemy zdrowotne. A tak naprawdę w to dużej mierze zależy wyłącznie od Nas. Wystarczy wprowadzić w życie pewne nawyki żywieniowe i wysiłek fizyczny żeby poczuć się lepiej a przede wszystkim zdrowo. Zapraszamy do lektury nowego postu na temat zwalczania otyłości.

Poradnik nr 7 – Co robić by być szczupłym


W poprzednim poradniku pisaliśmy o tym co zrobić żeby być szczupłym i zdrowym. Teraz przekazujemy wam wskazówki jak utrzymać prawidłową wagę ciała, cisząc się zdrowiem i szczupłą sylwetką.

Poradnik nr 8 – Najlepsze ćwiczenia dla otyłych post


Jeżeli chcesz dowiedzieć się co robić, żeby zdrowo spać albo jak utrzymać szczupłą sylwetkę wystarczy, że przeczytasz nasze poradniki, znajdziesz w nich informacje nt. dny moczowej, samokontroli i badania piersi ale także aktywności ruchowej.

Jak spacerować

7 sposobów na zdrowy sen

Badaj piersi regularnie

Co robić, by zawsze być szczupłym

Dna moczanowa

Możesz uniknąć raka piersi


W naszym poradniku prozdrowotnym znajdziecie informacje jak “żyć” aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem psychicznym. Wystarczy, że będziemy się wysypiać, relaksować, rozwijać zainteresowania i dbać o relacje z innymi, żeby czuć się dobrze i zdrowo. Może warto o tym pamiętać, gdy tyle “stres” dookoła. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o zdrowiu psychicznym koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę internetową.

Jak dbać o zdrowie psychiczne


Zadanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku”.